Used 2014 Forest River RV XLR Nitro 24FQS Toy Hauler Travel Trailer
COMING SOON!
XLR Nitro Toy Hauler Travel Trailer, Rear Ramp Door Spring Assist, Sofa, Dbl. Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Refrigerator, Shower/Tub, Lav., Med. Cab., Toilet, Queen Bed, Wardrobe, TV, Sofa, Fold Up Dinette, Overhead Cabinets Throughout, Baggage Door & Much More.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# 158400
| Sleeps | 4 |
| Length | 28 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 780 lbs |
| GVWR | 10940 lbs |
| Dry Weight | 6424 lbs |
| Cargo Capacity | 4516 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TXLZ27EF158400 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


