Used 2014 Grand Design Reflection 303RLS Fifth Wheel
This Grand Design Reflection mid-sized fifth wheel 303RLS is the perfect weekend camper featuring triple slide outs and a rear living area.
Once you step inside you will immediately be impressed with the spaciousness of the living room and kitchen area. With two slide-outs the open concept feel of home really shows.
To your immediate left of the entrance you will see a dinette and theater seating slide. There is a center kitchen island which includes a double sink for easy food prep and cleanup. Directly opposite is a second larger slide featuring a refrigerator, three burner range, pantry for dry goods, and entertainment center with overhead storage cabinets. There is also a hutch with overhead storage straight in from the entrance to the right of the kitchen island.
Tucked in the rear of the fifth wheel you will find a hide-a-bed sofa that is perfect for relaxing and also provides additional sleeping when needed.
Back at the entry door you can step up to the right and find a front master suite with bathroom accessible from the hall door, or from within the bedroom. Enjoy a restful nights sleep in a comfy queen bed with overhead storage cabinets and nightstands beside the bed. There is a slide out wardrobe, chest of drawers, and linen cabinet that falls within the bath when the pocket door is closed.
In the bath you will find a corner shower with skylight, vanity with sink, toilet, and so much more!
Add an optional fireplace or free-standing dinette if you choose.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 100734
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 32 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Int Height | 8 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1660 lbs |
| GVWR | 11995 lbs |
| Dry Weight | 9200 lbs |
| Cargo Capacity | 2795 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | ST225/75R15 |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| VIN | 573FR3324E3300380 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


