Used 2014 Itasca Suncruiser 35P Motor Home Class A
Itasca Suncruiser Triple Slide Class A Coach w/Rear King Bed w/Nightstands Slide, Ward./Storage, Base Cabinet/Chest of Drawers/Storage/Pantry/Refrig./3 Burner Range/Dbl. Kitchen Sink & Rest Easy Sofa Full Wall Slide, BenchMark Dinette Slide, 40" LCD TV, Corner Shower, Vanity, Toilet and More! Shown w/Ford F53 22,000 lb. Specs. Available Options May Include: Ford F53 24,000 lb., BenchMark Dinette w/Extendable Table & Chairs, 4-Door Refrig., Washer/Dryer, TV in Bedroom, Queen Bed.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $5,509
Sale Price: $69,486
Stock# 96684
Chassis: Ford F-53
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 78 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 32121 |
| Engine | 362 Hp Triton V10 |
| Chassis | Ford F-53 |
| VIN | 1F66F5DY5D0A10733 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


