Used 2014 Itasca Sunova 30A Motor Home Class A
JUST ARRIVED! 38,796 MILES!
Mileage: 38,796 Miles
Itasca Sunova Class A Coach w/Rear Queen Bed w/Nightstands & Overhead Storage/ Pantry/Refrigerator/3 Burner Range and Dbl. Kitchen Sink Slideout, Bedroom Chest of Drawers, Wardrobe, Dbl. Sliding Door, Side Aisle Bath Including: Vanity w/Sink, Tub/Shower, & Toilet, Pantry, TV, Extendable U-Shaped Dinette Sectional Slideout, Recliner and Much More!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 26U064P
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 38796 |
| Engine | Triton 6.8L V10 SEFI |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 70D66R235337 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


