Used 2014 Itasca Sunova 35G Motor Home Class A
HUGE REDUCTION
Itasca Sunova Class A Coach, ONLY 26,704 miles, w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Storage/Wardrobe/Chest of Drawers, Sliding Door Between Bedroom & Bath, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Sliding Door Between Bath & Living Area, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, 42" LCD TV/Euro Recliner & inTable Slideout, Extendable Sectional inLounge Slideout, Refrig./Freezer, Pantry and More! Available Options May Include: Washer/Dryer, King Bed, Fireplace, 4-Door Refrig., StudioLoft.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 4787
Chassis: Ford F53
Exterior Color: 4 Full Body Paint Choices
Interior Color: Monument, Falling Star, Biscot
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Monument, Falling Star, Biscot |
| Exterior Color | 4 Full Body Paint Choices |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Engine | 362 Hp 6.8L Triton |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F66F5DY2E0A02333 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


