Used 2014 Jayco Eagle 33.5 RETS Fifth Wheel
Double Slide Eagle Fifth Wheel, Rear Upper & Lower Bunk w/Trundle Bed, TV/Wardrobe Cabinet w/Bunk Above, Pantry, Refrigerator, Microwave, 3-Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Dinette/Sofa Slide, Ward. w/Shelves, Ent. Center, Step Up To Bed/Bath, Toilet, Shower, Lav., Linen/Chest/Queen Bed Slide, Wardrobe, Storage Shelves, Chest, Overhead Cabinets Throughout, Awning & Much More. Available Options May Include: Outside Kitchen, Free-Standing Table & Chairs, Rear Dinette.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# UT230763
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1750 lbs |
| GVWR | 11900 lbs |
| Dry Weight | 9040 lbs |
| Cargo Capacity | 2860 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1UJCJ0BT0E1PG0119 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


