Used 2014 Jayco Jay Feather Ultra Lite X17Z Expandable
The Jay Feather Ultra Lite X17Z expandable by Jayco offers rear and front beds.
As you enter the expandable, to the right is a sink, three burner range, microwave, and sofa.
On the opposite side of the expandable you will find a dinette, refrigerator, and TV shelf.
The bathroom is located in the rear. The bathroom has a toilet, corner shower, and sink.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $11,230
Sale Price: $8,477
Stock# 11000-A
| Sleeps | 6 |
| Length | 18 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 342 lbs |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2810 lbs |
| Cargo Capacity | 690 lbs |
| Fresh Water Capacity | 29 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| VIN | 1UJBJHAH3E1JZ0323 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


