Used 2014 Jayco Jay Feather Ultra Lite X19H Travel Trailer
The Jay Feather Ultra Lite expandable X19H by Jayco offers a rear and front bed.
The bathroom is located in the rear. You will find a toilet, corner shower, and sink.
Along one slide there is a refrigerator, wardrobe/TV shelf, and dinette. The other side offers a sofa, double kitchen sink, three burner range, and microwave.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $6,344
Sale Price: $10,550
Stock# HSN009SC
Interior Color: Chocolate, Truffle, Brick
| Sleeps | 7 |
| Length | 20 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Chocolate, Truffle, Brick |
| Hitch Weight | 305 lbs |
| GVWR | 4950 lbs |
| Dry Weight | 3350 lbs |
| Cargo Capacity | 1600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| VIN | H0153 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


