Used 2014 Jayco Jay Feather Ultra Lite X23b Jay Feather Travel Trailer
The X23B Jay Feather Ultra Lite expandable by Jayco offers front and rear expandable beds, and a single slide.
As you enter the X23B, to the right is a u-dinette. As you continue toward the rear there is a sofa slide, a refrigerator and a bathroom. Inside the bathroom you will find a sink, corner shower, and toilet.
The other side offers two wardrobes, a pantry, double kitchen sink, three burner range, and microwave.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# UT151544
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 395 lbs |
| GVWR | 4950 lbs |
| Dry Weight | 3995 lbs |
| Cargo Capacity | 955 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| VIN | 1UJBJHBL0E1JB0264 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


