Used 2014 Jayco Jay Flight Swift 198RD Travel Trailer
The Jay Flight Swift 198RD travel trailer by Jayco is great for a weekend trip.
Inside this travel trailer, you will find a queen bed and wardrobe to the right.
The bathroom offers a toilet, sink, medicine cabinet, and tub/shower.
In the kitchen there is a refrigerator, pantry, double kitchen sink, three burner range, and microwave.
In the rear of the travel trailer you will find a sofa and a dinette.
You have the option to choose a bunk above the queen bed, if you like.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $2,991
Sale Price: $12,995
Stock# 18424
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 460 lbs |
| GVWR | 5900 lbs |
| Dry Weight | 3820 lbs |
| Cargo Capacity | 2080 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| VIN | 1UJBJ0BK8E17P0324 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


