Used 2014 Jayco White Hawk 29REKS Travel Trailer
The White Hawk 29REKS travel trailer by Jayco offers double slides and a rear entertainment center.
As you enter the travel trailer, to the right is a bedroom with a queen bed and wardrobes on either side of the bed.
The side aisle bath offers a toilet, shower with sliding door, and a sink.
In the kitchen and living areas you will find a slide with a refrigerator, three burner range, microwave, and a sofa. There is a l-shaped counter with a double kitchen sink. The opposite side of the travel trailer has a slide with a dinette and theater seating. Along the rear wall you will find an entertainment center which you are sure to enjoy.
You can even choose a few options, such as a hide-a-bed sofa in place of the j-steel sofa, a free-standing table and chairs in place of the dinette, and a fireplace below the entertainment center.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $4,000
Sale Price: $9,995
Stock# 27521RC
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| GVWR | 8500 lbs |
| Dry Weight | 6500 lbs |
| Cargo Capacity | 2000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 61 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| VIN | 1UJBJ0BR1E14M0182 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


