Used 2014 Keystone RV Fuzion 342 Toy Hauler Fifth Wheel
OUR LOSS YOUR GAIN!!
A place for the toys to travel securely also becomes additional living space in this Fuzion 342 toy hauler fifth wheel by Keystone RV.
Enter the 8' rear ramp door to make loading a breeze into the 12' cargo garage which includes a side man door also. You can add the optional dual opposing sofas with a top queen bed that store neatly up at the ceiling while you travel back and forth. There is also a 40" loft that the kids will love. You will also find in the cargo area an LCD TV for enjoyment, a washer and dryer prepped space and a locker for storing some gear.
Head into the main living area and find a large slide-out sofa that can also become sleeping space if you need the extra room. There is an entertainment center nearby and a fireplace too.
The kitchen counter peninsula features a small wall overhead cabinet, a double sink, and a place to dine with two bar stools. There is a pantry for storage and a slide-out three burner range and refrigerator also.
Head up the steps in front to a side aisle bath and front master bedroom. Inside the bath find an angled shower, toilet and sink, plus a second door that leads directly into the front bedroom.
In the front bedroom you will find a comfy place to enjoy a peaceful nights rest on a queen size bed slide-out. There are dual closets along the front wall with a base cabinet and overhead storage between the two. There is also a dresser along the wall opposite the bed and features an LCD TV above, and so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $10,000
Sale Price: $22,995
Stock# 810220
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 3090 lbs |
| Dry Weight | 12988 lbs |
| Cargo Capacity | 3462 lbs |
| Fresh Water Capacity | 112 gals |
| Grey Water Capacity | 86 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF34227EF810220 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


