Used 2014 Keystone RV Hideout 23RKSWE Travel Trailer
REAR KITCHENA rear kitchen, dual entry doors, and a single slide are just some of the features that make this Keystone Hideout unit unique.
Step inside the rear most entry door in model 23RKSWE and see a convenient kitchen along the rear wall. Starting with a refrigerator just to the left of the door, a three burner range with microwave oven, and counter space with a double kitchen sink. There is plenty of overhead storage, and lower cabinet space too.
A slide out 72" sofa and closet provide seating and storage plus increase the interior walking around space when the slide if fully extended. There is a booth dinette to the right of the door that also features overhead storage, plus a smaller closet next to it for additional storage.
Heading toward the front of the unit a sliding door allows you to walk through the bath area to the front bedroom. There is an angled shower with glass door and sink on the right, and private toilet area on the left.
The front bedroom features a private entry door for easy access. There is a comfy queen bed with dual bedside closets, plus overhead storage, and so much more.
You will also enjoy the front pass-through storage for all of your outdoor camping gear and more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $6,995
Sale Price: $10,995
Stock# P1242
Interior Color: Maplecrest, Silver Birch, Wedg
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Maplecrest, Silver Birch, Wedg |
| Hitch Weight | 650 lbs |
| Dry Weight | 5258 lbs |
| Cargo Capacity | 2167 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT23R29EN205210 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


