Used 2014 Keystone RV Passport 2100RBWE Grand Touring Travel Trailer
SPEAK TO ONE OF OUR PURCHASING EXPERTS IN LA FERIA AT 956-215-8805
SPEAK TO ONE OF OUR PURCHASING EXPERTS IN LA FERIA AT 956-215-8805
Step inside this Passport Grand Touring trailer by Keystone RV. Model 2100RBWE features a rear bath layout, and a single slide for added interior space.
As you enter notice the handy wardrobe to your immediate left. Further in find a corner bath with angled shower, toilet and sink.
Just around the corner from the bath there is a pantry with LCD TV above, and a slide out u-shaped dinette. The dinette is perfect for everyone to be seated during mealtime, and it can also be easily transformed into a bed for two at night.
To the right of the entry door find all the kitchen appliances needed to prepare and cook food while you are away. There is a double sink, three burner range, and refrigerator.
In the very front find a comfortable queen size bed with two beside wardrobes for clothing and an overhead cabinet too. A convenience center is located just beyond the refrigerator on the bedroom wall. There is a curtain that can be pulled across the unit to create a bit of privacy for the bedroom area at night.
You will also enjoy the front pass-through compartment for storage, and so much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 4CR1194
Interior Color: 3
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 530 lbs |
| Dry Weight | 4339 lbs |
| Cargo Capacity | 2161 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT21027EX411194 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


