Used 2014 KZ Spree 220KS Travel Trailer
MARKQUART RV MADISON 608-835-5398Single Slide Spree by KZ Travel Trailer w/Rear King Bed Slide, Sofa, Booth Dinette, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, Microwave, Overhead Cabinet, Refrig., Tub, Toilet, Lav., Med. Cab., Front Double Bunk Beds, Ward., Bike Storage w/Flip Bunk, 14' Awning & More.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# MAD4293A
Interior Color: Barley, Ruby, Truffle
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Barley, Ruby, Truffle |
| Hitch Weight | 488 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4358 lbs |
| Cargo Capacity | 1642 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4EZTA1915E5065558 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


