Used 2014 Leisure Travel Free Spirit TE Free Spirit TE Motor Home Class B+ - Diesel
This Leisure Travel Free Spirit TE class B diesel coach is the perfect entertainment vehicle with belted seating for seven while while you travel, and it provides all the amenities you need to enjoy spending a little time away from home too!
There are dual sliding doors on either side for easy access for everyone. The front driver and passenger seats swivel around to meet two more swivel captains chairs with a table centered in the middle for a great conversation area. The table can be used in both the front and in the rear.
There is a convenient wet bath which includes a shower, toilet and sink.
The kitchen offers a place to easily create light meals and snacks while on the move with a two burner cook-top, convection microwave oven, round kitchen sink for easy cleanup, and plenty of storage space with overhead cabinets and lower storage with drawer space too. The 12V 3.8 cu. ft. refrigerator/ freezer will keep your perishables nice and fresh.
The rear features a sofa the entire width of the unit with three seat belts, along with more seating near the sofa which can be made easily into a queen size bed for sleeping. There are loads of storage cabinets along the upper back wall, and along both the road and curbside as well. A handy storage wardrobe for hanging clothes will provide even more storage for your things.
There are also two 19" LED TVs for convenient viewing from the front or the rear of the coach, plus so much more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $30,936
Sale Price: $99,063
Stock# CM900583
Chassis: Mercedes Benz 3500
| Sleeps | 2 |
| Length | 23 ft 4 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 7607 |
| Engine | 3.0L V6 |
| Chassis | Mercedes Benz 3500 |
| VIN | WD3PF4CC5E5872012 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


