Used 2014 Livin Lite CampLite CL 21RBS Travel Trailer
Camping will be fun in this LivinLite CampLite travel trailer model 21RBS. This unit features a single slide for added interior space, plus a large rear bath, and so much more!
As you enter notice the queen bed with storage on either side, plus overhead cabinets.
A sofa bed straight ahead offers ample seating, plus additional sleeping space at night when needed. You can even choose a optional dinette/bed in place of the sofa bed if you like.
There is a TV stand to the left of the entry door making it easily viewable from the bedroom or sofa/bed if you choose to add.
The kitchen provides everything you need to create light meals and snacks for your family. There is a refrigerator, a two burner cook-top, single sink, and storage.
The entire rear makes up a spacious bath and features a shower, toilet, vanity with sink, plus storage, and so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# CT100718
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Hitch Weight | 250 lbs |
| GVWR | 5000 lbs |
| Dry Weight | 3350 lbs |
| Cargo Capacity | 1650 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 14" |
| VIN | 56D122129E1002018 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


