Used 2014 Newmar Ventana 4369 Motor Home Class A - Diesel
Spring Clearance Special - Inquire For Further Details
The Ventana 4369 motor home by Newmar offers triple slides and a bath and a half.
As you enter the motor home to the left, there is a slide with two chairs and a LED TV on a power lift, three burner range, and double kitchen sink.
The half bath is down the hall just before the bedroom.
Inside the bedroom you will find a king bed slide. The master bath is quite spacious and has a medicine cabinet, two sinks, adjustable shelves, wardrobe with doors, linen cabinet, toilet, and shower.
The full wall wardrobe offers two wardrobes, TV, chest of drawers, pantry, refrigerator, table and chairs, and a sofa.
There are plenty of overhead cabinets throughout the motor home. You can even choose an optional washer and dryer.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $10,205
Sale Price: $144,995
Stock# 6614
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 44000 lbs |
| Dry Weight | 33500 lbs |
| Cargo Capacity | 10500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 50000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 49858 |
| Engine | Cummins ISC 400 HP |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZFCHCY0ECFV7156 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


