Used 2014 Palomino Puma 253-FBS Fifth Wheel
Single Slide Puma Fifth Wheel w/Rear Living Area, 72" Sofa Sleeper, Overhead Cabinets, Large U-Dinette Slideout, Ent. Center w/Overhead Cabinet, Double Kitchen Sink, Skylight, 3 Burner Range, Refrigerator, Pantry, Tub/Shower, Lav. & Toilet, Large Hall Wardrobe, Front Queen Bed w/Nightstands Below Shirt Wardrobes Both Sides of Bed, Large Pass-Thru Storage and More. Available Options May Include: Free Standing Dinette w/Chairs
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $5,000
Sale Price: $13,999
Stock# U-046517
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1027 lbs |
| GVWR | 9163 lbs |
| Dry Weight | 6830 lbs |
| Cargo Capacity | 2300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FPUA24EP046517 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


