Used 2014 Palomino Puma 295BHSS Fifth Wheel
Double Slide Puma Bunkhouse FW w/Puma Lounge Slide w/Bunk Above, Ent. Center w/3rd Bunk Above, Outside Storage Garage, Wardrobe w/Nightstand, Pantry, Bath Including: Toilet, Sink & Tub/Shower, U-Dinette & Sofa Slide w/Overhead Cabinet Above, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead, Skylight, Ent. Center, Step Up Both Either Side of Ent. Center to Front Queen Bed w/Pocket Doors, Nightstands & Shirt Closets Both Sides and Much More! Avail. Options May Include: Outside Kitchen.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 32659A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1073 lbs |
| GVWR | 10603 lbs |
| Dry Weight | 7869 lbs |
| Cargo Capacity | 2700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FPUF2XEP047485 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


