Used 2014 Palomino Puma 30-FBSS Travel Trailer
Palomino Puma Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Hanging Wardrobe Cabinet & Private Entry, Pantry, U-Dinette & 60" Sofa Slideout, Overhead Above Sofa, Side Aisle Bath w/Toilet, Sink & Tub/Shower, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cabinets, Ent. Center, Front Bunkhouse w/Quad Bunks, One Set 26x76, One Set 38x76, Exterior Storage and Much More! Avail. Options May Include: Outside Kitchen.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $5,018
Sale Price: $7,981
Stock# 93823D
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1155 lbs |
| GVWR | 10663 lbs |
| Dry Weight | 8130 lbs |
| Cargo Capacity | 2500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUF28EP048055 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


