Used 2014 Palomino Puma 31-BHSS Travel Trailer
Palomino Puma Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Puma Lounge Slide w/Bunk Above, 3rd Bunk Above Ent. Center, Pocket Door to Living Area, Ward., Bath w/Private Entry, Tub/Shower, Toilet & Sink, U-Dinette & Sofa Slide, Ent. Center, Refrig., Pantry, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, Skylight, Front Queen Bed w/Nightstands Below Shirt Closets and Much More! Avail. Options May Include: Outside Kitchen.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 19097A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 890 lbs |
| GVWR | 10236 lbs |
| Dry Weight | 7702 lbs |
| Cargo Capacity | 2500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


