Used 2014 Palomino Puma Destination 39-PFK Destination Trailer
Step into the rear bedroom of the Palomino Puma 39-PFK destination trailer through a private entry/exit door. The bedroom includes a king bed slide, a full rear wall wardrobe and a TV over a vanity top on the wall opposite the bed.
A walk through bathroom includes a corner shower, linen closet, toilet and his and her sinks. In place of the two sinks, you may choose a single sink with a standard closet with optional washer/dryer prep.
In the living area, a TV cabinet is in the right corner as you exit the bath. Patio doors allow great views and easy access. A bar with two optional bar stools as well as overhead cabinets starts the kitchen. It continues with a pantry, residential style refrigerator with overhead cabinet, three burner range, overhead microwave, lower drawers and overhead cabinets. The front wall includes lots of counter space a center double sink, a skylight, overhead cabinets and lower drawers.
Continuing around, a slide out includes a booth dinette with overhead storage, two optional swivel chairs, a sofa and overhead cabinets. You may choose a free standing dinette with four chairs and overhead cabinets along with a 144" air-bed super lounge with drawers at each end and overhead cabinets in the slide.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $1,496
Sale Price: $16,999
Stock# EP048719
Interior Color: Antique, Bark, Pewter, Sand
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Antique, Bark, Pewter, Sand |
| Hitch Weight | 1590 lbs |
| GVWR | 11750 lbs |
| Dry Weight | 9469 lbs |
| Cargo Capacity | 2281 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TRUR25EP048719 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


