Used 2014 Palomino Puma Unleashed 351-THSS Toy Hauler Fifth Wheel
Pack up your toys and head for a weekend of fun in this Palomino Puma Unleashed toy hauler fifth wheel model 351THSS. You will enjoy 11'8" of toy parking space, and a spacious living area with large slide-out.
The rear 7' spring assist ramp door will make loading and unloading a breeze and the tie down rings will make it easy to keep things secure as you travel. The cargo area has its own side man door so you can easily check on things once the rear ramp is closed. Add the optional electric queen lift bed for added sleeping space if needed.
In the main living area find a convenient bath located just inside from the cargo entry. The bath features a 40" tub/shower, toilet and vanity with sink.
A large slide-out u-shaped dinette and sofa sleeper provide plenty of space for everyone to sit and enjoy a meal, or hang out. There is a centrally located entertainment center that can easily be viewed by everyone.
Cook up your favorite meals and snacks in this Puma Unleashed kitchen which provides a refrigerator, three burner range, and double kitchen sink for easy cleanup. There is also a pantry located just off the dinette slide near the cargo entry door. Overhead cabinets provide plenty of space to storage dishes and things.
There are dual sets of steps on either side of the entertainment center that lead to the front master bedroom behind double sliding pocket doors. Inside find a queen bed with overhead storage, and dual bedside nightstands and shirt closets, plus so much more!
You can choose to add the optional queen electric bed in the cargo area, a microwave oven, 30 gallon fuel fill station, outside grill, wash down kit and more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 27627RC
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1481 lbs |
| GVWR | 13465 lbs |
| Dry Weight | 9431 lbs |
| Cargo Capacity | 4000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FPTL24EP050316 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


