Used 2014 Palomino Sabre Silhouette 292RLDS Fifth Wheel
This Sabre Silhouette fifth wheel by Palomino RV features a rear living layout, double slides, and more.
As you enter model 292RLDS notice the two swivel rockers with end table to your left along the rear wall with overhead cabinets above. There is a corner entertainment center on the right as you enter, and a slide out sofa and booth dinette straight ahead inside.
Cook meals and snacks for your family easily in the kitchen with a refrigerator, pull-out pantry, three burner range, and double kitchen sink.
Head up the steps to a side aisle bath and front master suite. The bath offers a neo-angle shower, toilet, sink, and linen cabinet. A second door in the bath takes you directly into the front bedroom, or you can use the hall entry door instead.
The front master suite provides a welcome retreat with slide out dresser and wardrobe. Sleep comfortably on the residential queen size bed including closets and nightstands on both sides, and overhead storage space, plus so much more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $1
Sale Price: $20,495
Stock# RV1072A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1602 lbs |
| GVWR | 11349 lbs |
| Dry Weight | 8799 lbs |
| Cargo Capacity | 2500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSRE23E3009648 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


