Used 2014 Palomino Sabre Silhouette 312RKDS Fifth Wheel
This Sabre Silhouette fifth wheel 312RKDS features a rear kitchen and double slide-outs.
As you step inside you will notice the open feel with the large slide fully extended. There is a closet and entertainment center straight in from the side entry door. To your left are two lounge chairs. The slide opposite features a sofa with overhead storage and a dinette table and four chairs.
The front kitchen has all the amenities you need to prepare and cook up your favorite meals and snacks. There is a pantry for dry goods, a refrigerator, plenty of counter space and overhead storage for dishes and things. There is also a 3 burner range with microwave oven and double kitchen sink for easy cleanup.
In front you will find a complete bath and master bedroom. Head up the steps and find the bath located on your left at the top. Inside you will find a neo-angle shower, toilet and sink with linen cabinet.
Head to the end of the hall to the front master bedroom with residential queen bed slide-out. There are nightstands on both sides of the bed and a four door dresser with TV jack on the wall opposite the bed. You will also find plenty of storage in the mirrored sliding door wardrobe with shoe box and shelves, plus so much more!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# K3636A
Interior Color: Bark, Khaki, Mink, Pebble, Pew
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | Bark, Khaki, Mink, Pebble, Pew |
| Hitch Weight | 1564 lbs |
| GVWR | 10961 lbs |
| Dry Weight | 8842 lbs |
| Cargo Capacity | 2500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSRG28E3009478 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


