Used 2014 Prime Time RV Avenger 26BDS Travel Trailer
The Avenger 26BDS travel trailer by Prime Time Manufacturing offers double slides and a rear bedroom.
Upon entering the travel trailer, to the right there is a sofa and closet. The slide offers a dinette and corner entertainment center. To the left of the entrance there is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry.
In the bathroom you will find a corner shower, sink, and toilet. There is also a private entrance from the bedroom into the bathroom.
The rear bedroom offers a king bed slide, wardrobe and a chest of drawers.
Let the 26BDS be your ticket to your next weekend get away!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# UT750385
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 635 lbs |
| Dry Weight | 6342 lbs |
| Cargo Capacity | 1282 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST205/75R14/C |
| VIN | 5ZT2AVRB3EB902448 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


