Used 2014 Prime Time RV Avenger 526RLS Fifth Wheel
The Avenger 526RLS fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers a single slide and rear living area.
As you enter the fifth wheel, along the rear wall you will notice two lounge chairs. The slide offers a sofa and a dinette. Next to the dinette is an entertainment center that you are sure to enjoy. The opposite side of the fifth wheel has a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry.
Stepping up the stairs, you will notice that the bathroom is a walk-thru. The shower and sink are on one side. There is a private toilet area on the other side of the fifth wheel. The bedroom offers a queen bed and two closets, one on either side of the bed.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 26143RB
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Hitch Weight | 1222 lbs |
| Dry Weight | 7266 lbs |
| Cargo Capacity | 2718 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| VIN | 5ZT3AVRB6EB903226 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


