Used 2014 Prime Time RV Crusader 325RES Fifth Wheel
The 325RES Crusader fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers triple slides and a rear entertainment.
Entering the 325RES, to the left is a slide with a free-standing dinette and two recliners. The rear wall is an entertainment center. There is an additional slide in the rear with a j-lounge sofa hide-a-bed with ottoman, three burner range, pantry, and refrigerator. You are also sure to enjoy the l-shaped counter with much counter space and double kitchen sink. Along the far wall in the kitchen is a nice size pantry for food storage.
At the top of the stairs, the bathroom is on the left. Inside the bathroom is a toilet, linen cabinet, shower with seat, and sink.
The bedroom has a queen bed slide, wardrobe, dresser, and is washer and dryer prepped.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $3,000
Sale Price: $21,981
Stock# GNC34032A
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1715 lbs |
| Dry Weight | 10632 lbs |
| Cargo Capacity | 3045 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST235/80R16/E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5ZT3CSYB8EG114816 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


