Used 2014 Prime Time RV Crusader 330MKS Fifth Wheel
The 330MKS Crusader fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers triple slides and a rear living area.
As you enter the model, to the left is a slide with a free standing dinette, and theater seating. Along the rear wall wall is a hide-a-bed sofa with end tables on either side of the sofa. There is an additional slide in the rear with an entertainment center, three burner range, pantry, and refrigerator. Along one side is an additional pantry and more counter space. There is also a kitchen island with a double kitchen sink and counter space.
The bathroom is at the top of the stairs to the left. Inside the bathroom there is a toilet, corner shower, and sink.
The bedroom offers much space with a queen bed slide. You will also find a wardrobe, dresser, and washer and dryer prepped.
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $1,000
Sale Price: $19,900
Stock# W5863BCB
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1794 lbs |
| Dry Weight | 10127 lbs |
| Cargo Capacity | 2029 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST235/80R16/E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5ZT3CSYB9EG115487 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


