Used 2014 Roadtrek 190V Motor Home Class B
Enjoy the Roadtrek 190-Versatile Class B motor home for a trip across town or across the country.
A rear sofa that converts to a double bed offers comfortable space for lounging or sleeping. A stove top, single galley sink, refrigerator, toilet, stand up shower, midcab lounge chairs and center removable table offer all the comforts you need away from home.
Available options may include a permanent storage cabinet in place of driver side lounge seating.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# CM200849
Chassis: Chevy Express
| Sleeps | 4 |
| Length | 18 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1000 lbs |
| GVWR | 8600 lbs |
| Cargo Capacity | 1250 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 8 gals |
| Tire Size | LT245/75R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 103474 |
| Engine | 4.8L SFI V-8 |
| Chassis | Chevy Express |
| VIN | 1GCZGUCG7E1126523 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


