Used 2014 Roadtrek E Trek Motor Home Class B
E Trek Motor Home, Table Which Converts to Twin Beds, Sink, Range, Rear Dinette Converts to Bed, Wardrobe, Lav., Toilet & Much More.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 9SR835A
Chassis: Mercedes
Interior Color: 2
| Sleeps | 4 |
| Length | 22 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | 2 |
| Hitch Weight | 750 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | LT215/75R16E |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 90808 |
| Engine | 3.0L V6 |
| Chassis | Mercedes |
| VIN | WDAPF4CDXE5828279 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


