Used 2014 Roadtrek SS-Agile Motor Home Class B+ - Diesel
The SS-Agile Class B motorhome from Roadtrek offer a rear electric power sofa dinette with additional bench seat on the driver's side. This area will convert to two twin beds or a king size bed for comfortable sleeping.
An enclosed shower and toilet, wardrobe and TV mount run along the passenger's side of the motorhome. The driver's side houses a two burner stove top, single bowl sink, microwave and refrigerator.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $51,055
Sale Price: $65,997
Stock# 2CR126
Chassis: Sprinter 2500
| Sleeps | 2 |
| Length | 19 ft 5 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 8550 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | LT215/85R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 158300 |
| Engine | 2.1L Mercedes CRD V6 |
| Chassis | Sprinter 2500 |
| VIN | WDAPE7DCXE5882126 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


