Used 2014 Thor Motor Coach Chateau 26A Motor Home Class C
The Thor Motor Coach Chateau 26A offers a rear corner bath and bedroom slide out.
As you enter this class C motor home, a sofa is to your right. A cab over bunk runs across the front, with a 22" LCD TV on the driver's side. Continuing around, a booth dinette with overhead cabinets and the kitchen are along the driver's side. The kitchen includes an angled large bowl kitchen sink, overhead microwave, overhead cabinets and a three burner range. A closet is at the end of the counter. The refrigerator is on the opposite wall.
The rear corner bathroom provides a toilet, vanity sink, medicine cabinet and shower. A queen bed slide out is at the opposite rear side wall from the bath and includes overhead cabinets at the head of the bed.
Ford specifications are shown. A Chevy Chassis with 6.0L Vortec V8 Engine is available.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $8,881
Sale Price: $39,999
Stock# 8CR986
Chassis: Ford E-350
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 28206 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E-350 |
| VIN | 1FDWE3FS2DDB18986 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


