Used 2014 Thor Motor Coach Citation 29TB Motor Home Class B+
The Citation 29TB Class B+ motor coach features a private rear queen bedroom with wardrobe and 19" LCD TV slide out for extra room.
A split bathroom includes private toilet and vanity sink with medicine cabinet. A shower is located across the motorhome.
The kitchen/living area includes a slide out with counter extension, three burner range top with overhead microwave, counter space, a large kitchen sink and a sofa. A refrigerator is located on the opposite wall. To the right of the entry door, the third slide features a booth dinette. A 32" LCD TV is mounted above the cab area.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# 90392
Chassis: Ford E-450
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 31 ft 7 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | BEIGE |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Miles | 123 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E-450 |
| VIN | 1FDXE4FS6EDA12889 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


