Used 2014 Travel Lite idea i15Q Travel Trailer
This Travel Lite idea model i15Q has everything necessary to enjoy spending time away from home.
As you step inside you will find a handy wardrobe to your immediate left inside the door.
Next, a bath in the rear right corner featuring an angled shower, toilet, and sink.
The kitchen offers a two burner cook-top and single sink, plus refrigerator with overhead cabinets for storage. Enjoy the light meals you cook up seated at the dinette to the right of the entry door. This also features overhead storage for your things.
In the very front there is a queen size bed for a great nights rest with overhead cabinets, and so much more!
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# UT21000110
| Sleeps | 3 |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2585 lbs |
| Cargo Capacity | 915 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 55MT1KD13EP001004 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


