Used 2014 Winnebago Forza 34T Motor Home Class A - Diesel
2014 Winnebago Forza Class A 34T
Clear Title
STK: E213
This is a repo unit that just arrived. We are unaware of any damages. For more information, call 660-885-5555 and ask for Andy, OR you can call him directly @ 660-924-1196!
Winnebago Forza Class A Diesel Coach w/Rear Queen Bed w/Nightstands, Slideout Wardrobe/Storage/Res. Refrig., 3 Burner Range & Counter w/Dbl. Kitchen Sink Slide, Overhead Storage Cabinets Throughout, Bath Including: Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Utility Cabinet w/In-Table Storage, Large inLounge 54x74 Slide, Entry Door and Much More! Avail. Options May Include: Washer/Dryer, Studio Loft Above Cab Area, Fireplace.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# E213
Chassis: Freightliner XCS
Interior Color: Mountain View, Fracture, Arcti
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Mountain View, Fracture, Arcti |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 84 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 48 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 37189 |
| Engine | Cummins ISB 340 Hp |
| Chassis | Freightliner XCS |
| Horsepower | 340 hp |
| VIN | 4UZAAJDT1ECFT9114 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


