Used 2014 Winnebago Minnie Winnie Minnie Winnie 31k Motor Home Class C
1 year RV Complete, and FREE Camping! Ask us about our financing options!
Minnie Winnie Class C Motor Home w/Rear Queen Bed w/Nightstand Below Shirt Closet & Wardrobe, Overhead Cabinet, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Sliding Door to Living Area w/U-Shaped Dinette & Sofa/Bed Slideout, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, TV Area Above Counter, Front Overhead Bed 57" x 95" and Much More!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# CM230326
Chassis: Ford E450
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 22243 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E450 |
| VIN | 1FDXE4FS3DDA44553 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


