Used 2014 Winnebago Minnie Winnie 22R Motor Home Class C
Sweet Little Class C, Perfect for a Couple or Small Family & Low Miles!
Winnebago Minnie Winnie Class C Coach w/Rear Queen Bed, Overhead Storage, Rear Corner Bath Including: Tub/Shower, Toilet & Sink, Ward., U-Dinette, Refrig., 3 Burner Range, Sink, Bunk Over Cab Bed 57" x 95" and Much More! Avail. Options May Include: TV.
- Huge Storage area in rear accessed from side or Rear Door
- E-350 Chassis with 5.4L Triton V-8 Up To 12MPG
- Trailer Hitch Receiver to tow small trailer or use a Bike Rack
- Onan 4.0 KY generator for 120V electrical power on demand.
- Low Miles at only 28,700 Lots of Life Left on the drivetrain
- Overall Length 24' Bumper to Bumper
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $1,550
Sale Price: $41,950
Stock# 1053
Chassis: Ford E350
Interior Color: Coastal, Cider, Sahara
| Sleeps | 6 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Coastal, Cider, Sahara |
| GVWR | 11500 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Engine | 5.4L Triton V8 |
| Chassis | Ford E350 |
| VIN | 1FDWE3FL3EDA46383 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


