Used 2014 Winnebago Travato 59G Motor Home Class B
The Travato class B Touring Coach 59G by Winnebago features everything you need to explore the country.
There are double doors in the rear that open up making it easy to load and store your gear as you travel. You will find plenty of space with the rear corner 46" x 77" bed folded up while you are on the move.
The rear corner wet bath offers a shower, toilet and sink for added conveniences.
Cook up light meals and snacks with the two burner range top, refrigerator/freezer, and round sink, plus storage cabinets for dishes and things. A bench seat behind the driver's seat along with a table that extends to the side bench seat behind the passenger seat is perfect for dining, and can also be folded down to create a 42" x 72" bed.
There is also a 22" HDTV and coach stereo system available for you to enjoy, plus so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# P95-26
Chassis: RAM ProMaster 280 Hp
| Sleeps | 2 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 6 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Fresh Water Capacity | 22 gals |
| Grey Water Capacity | 14 gals |
| Black Water Capacity | 11 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 41781 |
| Engine | 3.6L V6 |
| Chassis | RAM ProMaster 280 Hp |
| VIN | 3C6URVJG2EE116922 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


