Used 2014 Winnebago View Profile 24V Motor Home Class C - Diesel
Beautiful Used Class C Diesel Just Arrived!
View Profile by Winnebago w/Rear Twin Beds w/Storage Overhead Converts to 74" x 87" Flex Bed, Wardrobe, Refrig., 2 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Bath w/Shower, Toilet & Sink, Comfort Sofa Sleeper Slideout w/Table, LCD TV in Living Area and Much More! Available Options May Include: L-Shaped Sectional Dinette w/Table, Bedroom TV.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $5,017
Sale Price: $74,982
Stock# 101360
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | diesel |
| Miles | 57442 |
| Engine | Mercedes Benz 188 Hp |
| VIN | WDAPF4CC2D9554056 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


