Used 2015 Airstream Flying Cloud 25FB Travel Trailer
Pending!
The Flying Cloud 25FB travel trailer by Airstream offers a front bedroom with your choice of queen bed, or set of twin beds with a nightstand between.
Along the rear wall you will find a dinette. Next to the dinette there is a sofa with a LED TV above.
The galley has a sink, a three burner range, and pantry on one side of the travel trailer. On the opposite side you will find a refrigerator.
In the bathroom along the curb side wall there is a private toilet area with a sink. Opposite you will find a shower. The wardrobe next to the shower provides additional storage space for clothing and things.
In the front, you will find a queen bed with the head of it along the curb side wall providing walking around space off the foot of the bed. There is a wardrobe on one side of the bed and a nightstand on the other side. If you like you can choose a set of twin beds with nightstand between in place of the queen. You will also enjoy the LED TV, plus so much more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# KU157
| Sleeps | 5 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 837 lbs |
| GVWR | 7300 lbs |
| Dry Weight | 5503 lbs |
| Cargo Capacity | 1797 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STJ9YJ2XFJ531770 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


