Used 2015 Airstream Flying Cloud 27FB Twin Travel Trailer
The 27FB Twin Flying Cloud travel trailer by Airstream offers a front bedroom.
-180w of Solar
-New Tires!
Upon entering the travel trailer, you will notice along the rear wall that there is a dinette. Next to the dinette there is a sofa with a LED TV above the sofa.
The galley has a sink, three burner range, and pantry on one side of the travel trailer and a refrigerator on the opposite side.
The bathroom area offers a private toilet area with a sink and across the hallway there is a shower. Next to the shower you will find a large wardrobe which provides additional storage space.
The front bedroom greets you with twin beds and a nightstand between the beds. Along one wall in the room there is a LED TV and a storage shelf. Across from the storage shelf you will find a hanging wardrobe.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# U203
Exterior Color: Silver
| Sleeps | 4 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | Silver |
| Hitch Weight | 791 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 5868 lbs |
| Cargo Capacity | 1732 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STT9YL23FJ533284 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


