Used 2015 CrossRoads RV ReZerve RFZ28RL Fifth Wheel
The Rezerve RFZ28RL by CrossRoads RV offers a rear living area and triple slides.
As you enter the fifth wheel, to the left is a slide with an entertainment center and a super booth dinette. Along the rear wall you will find two swivel rockers and a base cabinet. The other slide offers a sofa, refrigerator, three burner range, and a microwave. In the front of the kitchen, there is plenty of counter space and a double kitchen sink.
As you step up the stairs, you will find the bathroom on your left. Inside the bathroom there is a sink, medicine cabinet corner shower, and toilet. For your convenience there is a private entrance from the bathroom into the bedroom.
The bedroom offers a front queen bed, and two wardrobes, one on either side of the bed. You will also find a slide which offers more storage with the linen, wardrobe, and chest.
You can even choose an optional bumper mount grill for the outside.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# CO1002A
Interior Color: Armani, Chanel, Dior
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 30 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Armani, Chanel, Dior |
| Hitch Weight | 1612 lbs |
| GVWR | 11772 lbs |
| Dry Weight | 7676 lbs |
| Cargo Capacity | 4096 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4V0FC2824FE015735 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


