Used 2015 Cruiser Fun Finder F-215WSK Travel Trailer
Cruiser offers the Fun Finder F-215WSK travel trailer with an outdoor kitchen and an L-sofa that is great for lounging and dining.
The front bedroom provides a queen size bed with lift up storage, wardrobes at each side of the bed and overhead cabinets between them. At the foot of the bed, sliding walls offers privacy with a TV swivel in the center for easy viewing from the bedroom or living area.
The far wall holds a slide out with an L-sofa and table. The pantry is adjacent to the slide.
A rear corner bath includes a vanity sink, corner shower, toilet and linen storage.
The kitchen includes a refrigerator, three burner range with oven, overhead microwave, double sink and overhead cabinets.
At the rear, you will find an outside kitchen that includes a refrigerator, overhead cabinet, sink and two burner cook top. At the front of the trailer there is plenty of storage with the full pass thru storage.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# 129-28
Interior Color: Mystic Quartz, Rustic Cashmere
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Mystic Quartz, Rustic Cashmere |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| Dry Weight | 4375 lbs |
| Cargo Capacity | 1720 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5rxta2126f1032327 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


