Used 2015 Cruiser ViewFinder Signature VS-19FK Travel Trailer
FRONT KITCHEN
2015 CRUISER RV VIEWFINDER 19FK TRAVEL TRAILER. 22' 2" OVERALL AND ONLY 6,345 LBS GVWR. POWER SLIDE, POWER AWNING AND POWER JACK! GREAT FLOOR PLAN, LOTS OF COUNTER SPACE. WALK AROUND REAR BED AND PRIVATE BATHROOM. THESE DON'T LAST IN THIS SIZE AND WEIGHT. COME SEE IT TODAY...ONLY $14,888 WITH FINANCING AVAILABLE AND TRADE-INS WELCOME! 916-747-1936
WE MOVED! NEW LOCATION! 305 GRASS VALLEY HWY, AUBURN CA 95603
WHY ARE OUR PRICES SO GOOD? SMALL FAMILY OWNED. LOWER OVERHEAD THAN THE BIG GUYS!
OVER 140+ 5 STAR GOOGLE REVIEWS!
WWW.BASECAMPRVSALES.COM
MONDAY-FRIDAY 8AM-5PM
SAT/SUN 9AM-3PM
305 GRASS VALLEY HWY
AUBURN, CA 95603
All vehicles are subject to prior sale and may not be available. Please call for the most current inventory. Price excludes all government taxes, fees, emission testing and dealer document fees. Pre-approval based on credit history, not everyone will qualify.
Step into this ViewFinder Signature travel trailer 19FK by Cruiser RV and be amazed at the amount of space this v-nose design provides.
When you enter you will see that the kitchen is up front and features a double kitchen sink, plenty of counter space, overhead cabinets, and a four burner range with oven and microwave. There is a refrigerator in the side slide out along with a booth dinette for convenient dining. There is also plenty of storage space with overhead cabinets and a pantry to the left of the entry door.
The bathroom features a tub/shower, foot flush toilet and vanity with sink.
The front lift-up queen bed provides a comfy place to relax, and there is plenty of storage in the dual wardrobes and overhead cabinets, plus beneath the bed itself.
Add and optional LED TV with swivel bracket if you like, and so much more!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 11508
Interior Color: Key Largo, Vintage Slate
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Key Largo, Vintage Slate |
| Hitch Weight | 885 lbs |
| Dry Weight | 4415 lbs |
| Cargo Capacity | 3470 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 76 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5RXTC1929F2202859 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


