Used 2015 DRV Luxury Suites Tradition 380RES Fifth Wheel
This DRV Luxury Suites Tradition fifth wheel model 380RES offers plenty of space due to triple slides, a rear entertainment layout, and convenient kitchen island.
As you enter notice the dual opposing slides in the main living area and kitchen combined. There is a dinette for two and his and her recliners with overhead storage in a slide to the left of the door.
Along the rear wall find an entertainment center with power lift TV and fireplace.
The slide opposite the door offers a 75" sofa for added seating making a great conversation area in the rear of the unit. This slide also features a storage cabinet, three burner range with overhead microwave, and refrigerator. There is a pantry along the interior wall and a closet that has been prepped for a washer and dryer just inside the door.
Head up the steps to a side aisle bath which features a 32" x 48" tub/shower, toilet, and sink with cabinet above.
Continue on to the front bedroom at the end of the hall. Inside enjoy a relaxing retreat with a slide out queen bed and nightstand, a chest of drawers opposite with a 29" HDTV above, and front wall wardrobe with dresser inside, plus so much more!
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# PR654A
Exterior Color: Std., Silver Crest, Walnut Cre
Interior Color: Chocolate Bloom, Sage/Mushroom
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Chocolate Bloom, Sage/Mushroom |
| Exterior Color | Std., Silver Crest, Walnut Cre |
| Hitch Weight | 2875 lbs |
| GVWR | 17000 lbs |
| Dry Weight | 11850 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | ST235/80R156 |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 5KEFT3829F1007185 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


