Used 2015 Dutchmen RV Aspen Trail 2390RKS Travel Trailer
Enjoy camping in this single slide Aspen Trail 2390RKS travel trailer. It features a rear kitchen, dual entry doors, and so much more!
Step inside the rear most entry door and find yourself in the kitchen. There is a pantry, double kitchen sink, 3 burner range with microwave and overhead cabinet storage. The refrigerator is off to the side in the single slide-out with a 68" sofa. There is a u-shaped dinette just inside the entry door on the right.
Continuing through this Aspen Trail there is a full bath with dual entry doors. The bath features an angled shower with skylight, a toilet, and sink. There is a linen cabinet across from the bath in the hall.
The front features a private bedroom with separate entry. There is a queen bed with shirt closets on both sides and a overhead shelf and mega storage system and so much more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 1CR087
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 2 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 788 lbs |
| Dry Weight | 5632 lbs |
| Cargo Capacity | 1968 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| VIN | 4YDT23920FH921087 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


