Used 2015 Eagle Cap Campers Eagle Cap 1165 Eagle Cap Truck Camper
Triple slide side entry truck camper! Bring your dually! This camper won't last long. Call for details.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# UT370084
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 11 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| GVWR | 3520 lbs |
| Dry Weight | 3050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | ECC1165-50322 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


