Used 2015 Entegra Coach Anthem 44B Motor Home Class A - Diesel
The Anthem 44B diesel motor home by Entegra Coach offers quad slides and a rear master bath.
As you enter the motor home, on the passenger side there is a slide with an expandable sofa, or you can choose an optional sofa, double kitchen sink, two burner range, and a microwave. On the opposite side of the motor home you will find a slide with an entertainment center, fireplace and 50" LED TV, dinette, and refrigerator.
Down the hall there is a convenient half bath.
The bedroom offers a king bed slide and nightstands on either side of the bed. The opposite side of the motor home has a slide with a pantry, 32" TV, and vanity with drawers.
The master bath has a corner shower, toilet, sink, and medicine cabinet. Along the rear wall you will find a large wardrobe with sliding mirror doors and a washer and dryer.
Outside you can enjoy an entertainment center with a 40" LED TV.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 079676
Chassis: Spartan Mt. Master
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 49000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 65600 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 20647 |
| Engine | Cummins ISL 8.9L |
| Chassis | Spartan Mt. Master |
| VIN | 4VZBU1D90FC079767 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


